Chránite si svoju pokožku dostatočne?

Chránite si svoju pokožku dostatočne?

24.5.2022 , autor: LADIVAL , foto: LADIVAL

V ostatných rokoch odborníci zdvíhajú varovný prst a majú pravdu. Klimatické zmeny spôsobili, že k nám cez ozónovú vrstvu preniká nebezpečné UVB žiarenie, ktoré môže okrem spálenia pokožky spôsobiť aj rakovinu kože. 

Slnečné žiarenie

Slnečné žiarenie predstavuje široké spektrum žiarení rôznych vlnových dĺžok, ktoré sa delia na ultrafialové (UV), infračervené (IR) a viditeľné (VIS) žiarenie. Slnko je pre organizmy na Zemi najintenzívnejším zdrojom UV žiarenia (UV A, UV B a UV C). Každé z týchto žiarení ma iný vplyv na našu pokožku.

UV-C žiarenie zo slnka je takmer úplne absorbované atmosférou Zeme, a teda na zemský povrch preniká iba v minimálnom množstve. S UV-A a UV-B je to trochu inak. UV-A žiarenie preniká hlbšie do kože, kde znižuje elasticitu pokožky (rozpad kolagénu), spôsobuje alergie, PLE (polymorfnú svetelnú erupciu), AE (acne aestivallis, alebo mallorca acne) a fototoxické reakcie po aplikácii fotosenzibilizujúcich liekov. UV-A lúče môžu preniknúť hlboko do zamše, kde ničia elastické a kolagénové vlákna. V dôsledku toho pokožka stráca napätie a pružnosť, v priebehu času vznikajú hlboké vrásky.  UV-B žiarenie spôsobuje opálenie pokožky, absorbuje ho povrchová vrstva pokožky a sa často podieľa na vzniku rakoviny kože, ktorá je v súčasnosti najčastejším zhubný ochorením u ľudí so svetlou pokožkou.

IR-A žiarenie má negatívny dopad na dôležité funkcie buniek kože (fibroblastov) a vedie k zvýšenej produkcii voľných radikálov. Sú to bunky dôležité v syntéze  kolagénu, elastínu a regeneračných procesoch. Následkom pôsobenia tohto žiarenia je predčasné starnutie, výrazná tvorba vrások. IR-A dokáže preniknúť až po podkožia. Ochrana pred týmto žiarením sa musí aktivovať priamo v samotnej bunke a to je jediný spôsob, ako zabrániť negatívnym účinkom IR-A. Ochrana proti tomuto typu žiarenia nie je bežne v opaľovacích krémoch. Inovatívne ochranné mechanizmy, aké sú obsiahnuté v každom výrobku Ladival® už od roku 2008 – nechránia len na povrchu pokožky, ale aj priamo v kožných bunkách.

Prudkému slnečnému žiareniu by sme sa mali vyhýbať najmä medzi 11. až 15. hodinou, pobyt na slnku je v týchto hodinách najmä  pre detský organizmus nebezpečný.

Slnko je zlý sluha, ale dobrý pán

To však neznamená, že by sme mali krásne dni tráviť zatvorený doma. Slnko je zlý pán, ale dobrý sluha.  Vďaka jeho žiareniu sa v tele vytvára potrebný vitamín D3. WHO uvádza, že pre dostatočnú tvorbu vitamínu D stačí v lete v miernom pásme 5 – 15 min pobytu na slnku s obnaženou tvárou, rukami a predlaktiami 2 – 3 krát týždenne. Nie je potrebné opaľovanie väčšej plochy kože vedúce k erytému Pri dodržiavaní zásad je pobyt na slnku osožný a prospešný. Základom je ochrana pokožky. 

  • Ochranný krém nanášajte aspoň 20 minút pred vystavením sa priamemu slnečnému žiareniu a nezabúdajte ho naniesť na pokožku viackrát ( aspoň po dvoch – troch hodinách) počas pobytu na slnku.
  • Ochranný krém natrite aj na také časti tela, na ktoré zvyčajne zabúdame – prsty, uši, krk a podobne. 

Opaľovacie prípravky Ladival® pre deti aj pre dospelých

  • Ladival® je široké portfólio prípravkov na ochranu pokožky dospelých aj detí pred slnečným žiarením, na alergickú a citlivú pokožku, prípravky určené na tvár (proti pigmentovým škvrnám), pre aktívnych ľudí s rozprašovačom, ale aj prípravky na upokojenie a regeneráciu pokožky po opaľovaní s fotolyázou a pantenolom.
  • Spoľahlivá ochrana pokožky proti žiareniu UV-A/UV-B/IR-A..
  • Neobsahujú konzervačné látky, parfumy, farbivá, chemické emulgátory (tzv. PEG), silikóny ani minerálne oleje.
  • Všetky opaľovacie prípravky LADIVAL sú dermatologicky testované (netestované na zvieratách, vodeodolné až mimoriadne vodeodolné)
  • Pre zdravú pokožku od slnka s enviromentálnym prístupom. súlade s tzv. Havajským zákonom na ochranu morských živočíchov - nespôsobujú „bielenie“ korálov a nepoškodzujú fotosyntézu morskej flóry. Bez obsahu mikroplastov v obaloch z recyklovateľných plastov.

Ladival

Ladival pre deti

Detská pokožka je citlivá a výber vhodného prípravku na ochranu pred slnečným žiarením je veľmi dôležitý. Deti neudržíte sedieť v tieni, behajú a tešia sa zo slnečných dní. Zabezpečte im primeranú ochranu počas pobytu na slnku a nezabudnite na ošetrenie pokožky po opaľovaní. Vyhnete sa začervenaniu a podráždeniu pokožky.  

Spoľahlivá ochrana jemnej detskej pokožky, vhodná aj pre dojčatá, deti s ekzémom, atopickou pokožkou alebo pri neurodermatitíde.  Obohatené o pantenol, koenzým Q10, vitamín E, C a výživné oleje, ktoré sú určené najmä na jemnú pokožku detí a atopickú pokožku detí (klinicky testované). Vyšší podiel olejovej zložky udržuje pokožku vláčnu a chráni ju pred vysychaním. Vodeodolný až extra vodeodolný.

Ladival

Ladival Aprés je výživné a čiastočne hypoalergénne upokojujúce mlieko po opaľovaní pre deti so špeciálnym zložením na suchú, mladú pokožku a atopickú dermatitídu. Obsahuje rastlinný komplex Defensil proti podráždeniu pokožky. Pantenol a vitamín E pomáhajú upokojeniu a regenerácii pokožky

Ladival® pre deti opaľovaní zabezpečí spoľahlivú regeneráciu a ideálnu starostlivosť o jemnú detskú pokožku kombináciou vysokokvalitných rastlinných výťažkov a vitamínov proti spáleniu. Prípravky sa jednoducho nanášajú a účinkujú okamžite.

Späť na úvod