Iveta Budayová

Podnikateľka

Iveta Budayová
Majiteľka rodinného concept store Little Hipster shop, ktorý sa zameriava na dizajnové značky detského oblečenia v zmysle zásad nakupovania kvalitne, udržateľne, ekologicky a fair trade.
 
Bývalá manažérka vo veľkom korporáte sa po materskej dovolenke nevrátila do práce a rozhodla sa budovať rodinné podnikanie. Vtedy, pred 11 rokmi sa dohodla s prvou dánskou značkou detského oblečenia Fixoni na obchodnom zastúpení na Slovensku, dnes zastupuje niekoľko severských značiek, venuje sa veľkoobchodu a zároveň vedie svoj vlastný concept store s názvom Little Hipster shop, ktorý funguje ako e-shop aj ako kamenná predajňa v Chorvátskom Grobe. Popritom sa venuje aj súdnemu prekladu do/z francúzštiny.
Filozofia jej obchodu Little Hipster shop je pomôcť mamičkám vedieť nakupovať racionálne, udržateľne a kvalitne so zreteľom na ekológiu, zdravie človeka i planéty. A pritom sa stále držať hesla „aby deti boli deťmi“ a mohli tráviť svoje detstvo čo najviac v prírode, za každého počasia bez obáv rodičov o ich pohodlie. 
Ivetu Budayovú mnohí vnímajú aj ako „mentorku“ ďalších dizajnových obchodov a e-shopov s detským oblečením a hračkami, s ktorými udržuje priateľské vzťahy. Istú dobu sa venovala aj koučovaniu, organizovala workshopy pre mamičky, ktoré by si na "materskej" rady založili podnikanie. Toto ju veľmi bavilo a rada by sa k tomu opäť vrátila.