JUDr. Ivett Pavlis

Lektorka

JUDr. Ivett Pavlis
Právnička a zakladateľka projektu Rodič ľavou zadnou

Vždy ju zaujímali ľudia, ich osudy a  hľadala cesty, ako im pomôcť. Mala vieru, že dobrým poznaním legislatívy môže presmerovať kroky ľudí, ktorí jej vojdú do cesty tak, aby mohli žiť v prostredí, ktoré je bezpečné a priateľské. Vyštudovala právo, vo svojej pracovnej kariére zastávala viacero pozícií, 10 rokov pôsobí v nadnárodnej spoločnosti. Pracovala pre Úniu materských centier a cenné rady poskytovala  ženám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii alebo sa stretli s domácim násilím či tyraniou.

Deti sú rozhodne najväčšou vášňou Ivett. Sama má dcéru, päť rokov vedie MC Piškótka v Svätom Jure a jazykovú školu pre deti, kde aj vyučuje. Blízke sú jej montessori a zážitkové vzdelávanie, verí na efektívny dialóg medzi rodičom a dieťaťom.

Jej tvorivosť má za sebou rôzne úspešné projekty, napr. organizáciu a vedenie webinárov, školení, konferencií. Jej meno je spojené so vznikom materského centra Piškótka, ktoré prerástlo do Rodiča ľavou zadnou  a neskôr i Učiteľa ľavou zadnou. Tu zastrešuje vzdelávanie nielen rodičov ale i učiteľov a vychovávateľov. Turistika, príroda, knihy a cestovanie sú jej vášňou, vďaka ktorej verí, že rodiny a školstvo na Slovensku čaká príjemná zmena. 

PRÍBEH, KTORÝ SA STAL, KTORÝ SA ĎALEJ DEJE

Ako Ivett rástla dcérka, tak rástla aj ona sama. Chodila na mnohé školenia, workshopy, spravila si pedagogickú školu a s nadšením spájala pojmové, či myšlienkové mapy o tom, ako priniesť všetkých lektorov na jedno miesto. Do Trenčína, na konferenciu s názvom Rodič ľavou zadnou. Sen sa stal skutočnosťou v roku 2018, kde mohli prísť rodičia, čo sú unavení z detí ale i tí nadšení a v spoločných dialógoch odchádzať spokojní a motivovaní. 

Rodičom sa venuje málo organizácií a nie je medzi rodičmi dostatočne aktívna komunita. Ona túži spojiť rodičov do jednej komunity, vzdelávať ich, ukazovať im tipy a triky na trávenie čas s deťmi ale i dávať rady vďaka pomoci odborníkov. Už teraz jej môžu rodičia anonymne poslať email, ktorý anonymne bude zazdieľaný práve do skupiny odborníkov, ktorí sú pripravení pomôcť a poradiť z rôznych oblastí: medicína, právo, výchova a vzdelávanie, špeciálna pedagogika, laktačné poradenstvo, predpôrodná prípava, terapie a mnohé ďalšie. 

Vzdelávať však len jednu časť nestačí. Predstavte si ten chaos v detskej hlávke, keď rodičia a školstvo idú opačným smerom. Preto sa pod hlavičku Rodič ľavou zadnou pridal aj Učiteľ ľavou zadnou, ktorého príbeh začal nedávno, no dosahuje úspech. Učitelia majú záujem o ďalšie vzdelávanie, o hľadanie možností ako pomôcť deťom v škole.