Marek Gregor

Lektor bicích

Marek Gregor
MAREK GREGOR. 

Som bubeník, lektor a otec.
Na bicie hrám už od svojich desiatich rokov. Od bubnovania na každý kus nábytku v našom dome, cez koncertovanie s kapelami, som sa dostal až k učeniu na bicích. Už ako dieťa som vnímal, že popri hre sa prirodzene v našom vnútri niečo deje. Pozornosť som tomu začal venovať až o ďaľších 20 rokov, keď som začal naplno učiť a dostal sa ku mne feedback od mojich žiakov. UČím dospelákov aj deti. Takých, ktorí ku mne prišli ako hotoví drummeri, aj úplni začiatočníci.

Z vlastnej skúsenosti ako bubeník aj lektor vidím, že hra podporuje kreativitu, schopnosť dosiahnúť flow, zlepšuje náladu, učí improvizácii a prispôsobeniu sa zmene.

🔸Rôzne kmene využívajú bubnovanie na zmeny stavu mozgu.🔸Slúži ako nástroj na uzdravovanie, nakoľko obe hemisféry mozgu, ktoré často fungujú na rôznych úrovniach, dostávajú do rovnováhy.🔸Veda potvrdzuje, že bubnovanie synchronizuje a prepája hemisféry.🔸Integruje neverbálne informácie z nižších mozgových štruktúr do frontálneho kortexu, čím vytvára pocit vzhľadu, porozumenia, integrácie.🔸 Prevencia neurologických defektov, alebo pomoc deťom a dospelým s rôznymi poruchami učenia či sústredenia sa.🔸Hra na bicie nie je súťaž, je to tréning týmovej práce a budovania vzťahov.