DĹŽKA VIDEA
57 minút 20 sekúnd
Obľúbené
Video je dostupné pre členstvá Basic, Prémium, Prémium Plus. Prihláste sa alebo Zakúpte si členstvo.

Muži, aj vy sa pripravte na tehotenstvo

Podcast s MUDr. Veronikou Babic

Príprava na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva

 
Čoraz viac párov má v súčasnej dobe problém otehotnieť. Kultivujeme svoje telo v posilňovniach, prísne si strážime sacharidy, máme plné kalendáre a príde aj ten čas, kedy si povieme – chceme dieťa. Na tehotenstvo je potrebné sa pripraviť. Je to dôležité nielen pre jeho zdravý priebeh, ale aj pre budúce zdravie dieťatka.  

„Príprave na tehotenstvo akosi nikto nevenuje pozornosť, ale je veľmi dôležitá a to zo strany oboch partnerov. Zdravie oboch budúcich rodičov je dôležité, no celá pozornosť sa sústreďuje väčšinou len na ženu. Vieme, že spermie dozrievajú tri mesiace a nie je na škodu, ak si aj tento fakt partner uvedomí a urobí opatrenia,“ zdôrazňuje lekárka Veronika Babic, funkčná lekárka a zakladateľka Inštitútu zdravia.

V podcaste s lekárkou Veronikou Babic sa dozviete:

·      Ako by mala vyzerať príprava na tehotenstvo a kedy by mala začať? Má sa na tehotenstvo pripravovať aj partner alebo je to iba zodpovednosť ženy? 
·      Ako by mala vyzerať strava počas tehotenstva? Aké doplnky výživy je vhodné užívať počas tehotenstva? 
·      Je vhodné počas tehotenstva cvičiť a v akej miere? Je možné predísť genetickým ochoreniam alebo vývojovým poruchám? 
·      Aká je vhodná liečba neplodnosti? + treba hneď navštíviť reprodukčnú kliniku? Klesá plodnosť po 30. - 40. roku života a je naozaj pri tehotenstve v tomto veku vyššie riziko Downovho syndrómu a ďalších ochorení? 
·      Ako vedia partneri zvýšiť svoju plodnosť, šancu na otehotnenie a zdravý priebeh tehotenstva? Čomu sa počas tehotenstva vyhnúť a čo naopak robiť?


Milý rodič, staň sa členom Klubu MAMA a ja buď tak súčasťou komunity, ktorá má prednostný prístup k najnovším informáciám a produktom, ktoré ti uľahčia rodičovstvo. Počúvaj tento rozhovor aj ako podcast MAMA a ja.