DĹŽKA VIDEA
47 minút 54 sekúnd
Obľúbené
Video je dostupné pre členstvá Basic, Prémium, Prémium Plus. Prihláste sa alebo Zakúpte si členstvo.

Škola v bielom - vzdelávanie v nemocničných školách

Škola v bielom

Škola v bielom je škola, ktorá má trošku iný ako bežný režim. Má aj inú atmosféru a žiakov, ktorí prichádzajú na vyučovanie v papučkách.  

Škola v bielom je škola pre hospitalizované deti, aby nevypadli zo vzdelávacieho procesu

Je to špecifické vzdelávanie, ktoré sa prispôsobuje liečebnému režimu žiakov a nie raz vyučuje pedagóg priamo pri lôžku malého pacienta. 

„Snažíme sa rôznymi tvorivými aktivitami aj cez arteterapiu deti nielen vzdelávať, ale aj odpútať ich od choroby a ťažkých emócií a deti sú za to vďačné. Tešíme sa, že nám chodia pohľadnice a pozdravy od detí a ich rodičov, hoci už ubehlo aj päť rokov od času ich pobytu v nemocnici. Niektoré deti sa cyklicky vracajú kvôli svojej diagnóze a už s nimi máme silné citové väzby,“ konštatuje Mária Niková, predsedníčka občianskeho združenia Moje šťastné dieťa, špeciálna pedagogička v nemocničnej škole.

V podcaste Škola v bielom sa dozviete:

·      Čo je škola v bielom
·      Ako funguje v praxi vzdelávanie hospitalizovaných detí
·      Prečo je dôležité, aby deti nevypadli zo vzdelávacieho procesu
·      Liečebný a vzdelávací proces obohatený o arteterapiu a ergoterapiu v škole v bielom
 
Za tento rozhovor ďakujeme aj nášmu partnerovi Nadácii Volkswagen Slovakia, ktorá sa dlhodobo aj prostredníctvom projektu Naša inkluzívna škola venuje podpore inklúzie a inkluzívneho vzdelávania, ktorého víziou je, aby malo každé dieťa prístup k možnostiam na svoj individuálny rozvoj a vzdelávanie.
 
Milý rodič, staň sa členom Klubu MAMA a ja buď tak súčasťou komunity, ktorá má prednostný prístup k najnovším informáciám a produktom, ktoré ti uľahčia rodičovstvo. Počúvaj tento rozhovor aj ako podcast MAMA a ja.