Vyhrajte lístky do kina na animák o dospievaní Keď sa červenám!

Späť
Vyhrajte lístky do kina na animák o dospievaní Keď sa červenám!

Súťaž už škončila.

Animovaná rozprávka Keď sa červenám z dielne štúdia Disney Pixar od tvorcov V hlave a Rodinky úžasných prináša univerzálny príbeh dospievania. O tom, že dospievanie vie byť riadna divočina, sa môžete prísť presvedčiť do kina už 7. apríla.

Keď sa červenám

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát. Kamošky sú rovnako posadnuté chlapcami z chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, všetky sa vymykajú kontrole. Ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá, spokojne pracuje po boku svojej matky Ming.

Jedného dňa sa však začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou. Navyše sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou.

Pozrite si trailer komédie Keď sa červenám

Rozprávka pre rodičov i deti

Svoje vlastne spomienky na dospievanie v animovanej komédii použila režisérka Domee Shiová, držiteľka Oscara: “Chcela som preskúmať konflikty malého dospievajúceho dievčaťa - ako je rozpoltená medzi tým, že je dobrou dcérkou, a prijímaním svojho skutočného chaotického ja. Veľa pozornosti venujeme vzťahu mamy a dcéry, ktorý nie je nikdy čiernobiely. Na začiatku filmu Mei úprimne miluje svoj vzťah so svojou mamou, no ťahá ju to novými smermi - ako každého v jej veku. Je to čas veľkých zmien.”

Práve vzťah matky a dcéry zaujal aj producentku Lindsey Collinsovú: “Máme dievča, ktoré je rozpoltené medzi svojou rodinou a priateľmi a zisťuje, že vôbec nie je tým, kým si myslela, že je. A máme tu matku, ktorej dcéra sa zrazu zaujíma o zvláštnu hudbu a chlapcov - matku, ktorá bojuje s tým, že to musí nechať tak, aby sa jej dieťa stalo tým, kým potrebuje byť. Je to univerzálna téma, ktorá platí bez ohľadu na to, či ste rodič, dieťa, alebo možno obe.”

keď sa červenám

Súťaž o lístky do kina

Až traja z vás môžu vyhrať dva lístky do kina na túto skvelú rozprávku. Stačí, ak správne odpoviete na otázku:

S kým mali Meilinini predkovia v minulosti mystický vzťah?

Odpoveď nájdete v traileri.

Výhercovia súťaže

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do sútaže zapojii a víťazom samozrejme patrí veľká gratulácia.
Mária Z. Banská Bystrica, Zuzana N. Lučenec, Oľga B. Rimavská Sobota
1
Súťaž: Vyhrajte Fisher Price Loptovú sopku
Premium

Súťaž: Vyhrajte Fisher Price Loptovú sopku

Súťaž trvá do: 30.06.2024

Chcem sa zúčastniť
2
Súťaž o lahodné ovocie v čokoláde z Kytičkova

Súťaž o lahodné ovocie v čokoláde z Kytičkova

Súťaž trvá do: 23.06.2024

Chcem sa zúčastniť
3
Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt

Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt

Súťaž trvá do: 26.06.2024

Chcem sa zúčastniť